Kā ieekonomēt svētku dienās? 2018-06-29

Gadā ir neskaitāmas svētku reizes, kuras tiek nepacietīgi gaidītas, lai tās tiktu atzīmētas, pulcinot ģimeni, tuviniekus un draugus uz kopīgu satikšanos reizi. Nenoliedzami svētkiem ir savas vērtības, kāpēc tie tiek svinēti. Pamatā var būt pašu svētku radīšanas process un noskaņa, kā arī tradīcijas, kuras tiek atsvaidzinātas vai iedibinātas no jauna.

Katru svētku neatņemama sastāvdaļa ir to plānošana, sākot ar izdevumu aprēķināšanu. Tēriņi šādos brīžos ir neizbēgami, tāpēc ātrais kredīts var būt risinājums, lai atrastu labāko piedāvājumu svētku reizēm. Svinamās reizes atšķiras ar to, kādi svētki tiks svinēti, kādi laikapstākļi valda aiz loga, cik lielā kompānija tie tiks aizvadīti, kādi būs rīkošanas uzdevumi un ar to saistītas darbības. Ņemot vērā visus šos faktorus, var sākt domāt par svētku organizatorisko pusi. Šādos brīžos aizmirstas par lietām, uz kurām var ietaupīt, kas ir neatņemama daļa no visa pasākuma. Bieži vien pašiem svētku organizatoriem gribas visus pienākumus izdarīt pašiem līdz galam, nepieļaujot domu, ka apkārtējie draugi un ģimenes locekļi var būt izpalīdzīgas rokas pie darbu sadalīšanas un to uzņemšanās. Šādu iespēju izmantošana var ietaupīt laiku un izmaksas, jo būs papildus resursi, kas varēs padarīt maksimāli vairākus darbus īsāka laika periodā.

Lietas, uz kurām var ietaupīt

Nākamai solis - neuzņemties visas izmaksas, kas saistītas ar ēdienu un dzērienu sagatavošanu. Ja tie ir dārza svētki, dzimšanas dienas ballīte, Ziemassvētki, Lieldienas vai kādi citi svētki, tad viesu starpā var sadalīt produktus vai gatavus ēdienus ar kuriem var ierasties svētku vietā. Šādi samazinot stresu, izmaksas, pie reizes nodrošinot viesiem plašāku ēdienu izvēles klāstu, jo katram ir savas receptes un slepenās viltības, ar kurām viņš vēlas pārsteigt sanākušos. Vērts ir piedomāt arī pie izklaidēm un atrakcijām, kurām ne vienmēr speciāli vajag neizmērojami lielas veicināšanas balviņas vai aprīkojumu, kas atkal palielina izmaksu budžetu. Viesu vidū var sadalīt pienākumus uz pasākumu ierasties ar vienu spēli, kas vakara gaitā būs jāizspēlē, tādā veidā vakaru padarot interesantāku un neaizmirstamāku. Ja pasākums nenotiek kaut kur tuvumā, tad, dodoties uz  vietu, ir vērts painteresēties, vai ir vēl kādi viesi, kas iespējams dodas ar kādu no transportiem, kuros ir brīvas vietas ne tikai pašiem, bet arī līdzi paņemtajām uzkodām un ēdieniem. Tā katrs var nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu, jo būs komfortablāk pārvietoties, neuztraucoties par iespēju, ka ēdiens var tikt sabojāts vai nemaz nenonāks līdz paredzētajai vietai. Kopējas ceļa izmaksas vai izrēķināt uz visiem līdzbraucējiem un esošo summu sadalīt savā starpā.

Iespējams daļa domā, ka mazāka atbildība gulstas uz svētku apmeklētāju pleciem, jo atliek tik vien kā noskaidrot, vai ir kādas nepieciešamas lietas, ko vajadzētu palīdzēt sagādāt, kā arī vai ir kaut kas specifisks, ko vajadzētu ņemt vērā. Ja ir svētki, uz kuriem vajag sarūpēt dāvanu, tad pasākuma apmeklētāji var padomāt par kopīgu dāvanas iegādi, jo šādi par lielāku naudas summu var nopirkt kaut ko vērtīgāku un kādam gaviļniekam nepieciešamāku, nekā par atsevišķi mazām summā pirkt lietas, kuras līdz galam nedod svētku prieku un nepieciešamību preču klāstā.

Šie ir galvenie faktori, par kuriem ir vērts padomāt katru svētku rīkošanā. Katrs pasākums sastāda attiecīgās izmaksas, kuras iespējamos veidos ir vērts samazināt līdz minimumam. Atliek tik vien kā šādās svētku reizēs mest kaunu pie malas un jautāt pēc palīdzības, lai draugi un radi saprot, ka darbus ir iespējams sadalīt tā, lai visiem būtu prieks ne tikai svētkus svinēt, bet arī gatavoties tiem!